Anunturi Licitatii
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Detalii pentru anuntul "Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC":
| Categoria: | Licitatii | Judet: | Licitatii Toata tara |
| Data publicarii: | 18 Aug 2026 | Expira pe: | 17 Sep 2026 |
R. A. ROMATSA -DIRECTIA SERVICIILOR
DE NAVIGATIE AERIANA BUCURESTI,
cu sediul in Aeroportul International
Henri Coanda, Calea Bucurestilor Nr.
224E, organizeaza Licitatie publica cu
strigare pentru v?nzarea unor bunuri
proprii scoase din functiune: tehnica
de calcul, echipamente climatizare.
Taxa de participare nerambursabila
este de 10 lei. Licitatia va avea loc la
data de 02.09.2026, orele 08, 30 la
sediul DSNA Bucuresti, locatia Radar
ALENIA si se va relua in zilele de
09.09.2026 si 16.09.2026 la orele 08,
30. Relatii suplimentare si listele cu
bunurile disponibilizate se pot obtine
la Serviciul Resurse Tehnico Materiale,
Investitii si Administrativ, D-ra Cristina
Benu -Tel. 021.20.32.142.
Publica anunturi Licitatii in ziarul Adevarul
Anunturi Licitatii pot fi publicate direct in ziarul Adevarul si sa apara in prima editie libera. Plata se poate face prin CARD BANCAR, SMS, banca, trezorerie sau prin curier - vezi modalitati de plata.Alte categorii disponibile pentru anunturi Adevarul:
Ultimele anunturi din categoria Licitatii
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 31 Aug 2026Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 31 Aug 2026de judecata acordat la:06.10.2025.
Obiectul cererii:uzucapiune. Emisa
la:04.02.2025. In temeiul art. 1052
din Codul de procedura civila, se
emite urmatoarea:SOMATIE. In cauza
civila cu nr. 9117/278/2024 privind
pe reclamantii Raduly Angela si
Raduly Ludovic in contradictoriu cu
parata UAT Lupeni, avand ca obiect
uzucapiune, cu termen de judecata
la data de:23.09.2026, ora:10.00 la
Judecatoria Petrosani. Reclamantii
Raduly Angela si Raduly Ludovic au
introdus la Judecatoria Petrosani
actiune prin care se solicita sa se
constate ca au dobandit dreptul de
proprietate prin uzucapiune asupra
imobilului "loc de casa Dealu lui
Danila", situat in mun. Lupeni, jud.
Hunedoara, inscris in CF1749 Lupeni,
A+1, nr. topo(1502, 1504-1508, 1628,
1629)/3/a, cu invitarea persoanelor
interesate sa faca opozitie, cu
precizarea ca, in caz contrar, in
termen de o luna de la emiterea
publicatiei se va trece la judecarea
cererii. Prin incheierea in sedinta
pronuntata in data de:22.01.2025 s-a
dispus emiterea prezentei somatii
prin care toti cei interesati pot face
opozitie, in temeiul art. 1052, alin. 2,
lit. e) din Codul de procedura civila,
in caz contrar in termen de:6 luni de
la emiterea celei din urma publicatii,
cu respectarea dispozitiilor art. 1052
alin. (1) din Codul de procedura civila,
se va trece la judecarea cererii.
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 31 Aug 2026"C. F. R. "-S. A. Bucuresti Sucursala
Regionala de Cai Ferate Timisoara
Divizia Comerciala Sediu:
Localitatea Timisoara str. Garii nr. 2.
Organizeaza in data de 24.09.2026,
intre orele 10:00-14:30 la sediul
Sucursalei Regionale de Cai Ferate
Timisoara, licitatie publica deschisa
cu strigare, pentru inchirierea de
locatii (spatii si terenuri) in vederea
desfasurarii de activitati comerciale,
prestari servicii, publicitate etc.,
situate pe raza Statiilor C. F. :P. O.
Sacalaz, Sannicolau Mare, Livezeni,
Arad, Resita, Curtici, H. M. Otelu
Rosu, Teregova, Coltan, Calan
Bai. Pentru detalii privind locatia
(amplasare, suprafata, destinatieobiect
de activitate, tarif minim de
pornire al licitatiei, taxele necesare
a fi achitate pentru participare la
licitatie), va puteti adresa la sediul
Sucursalei Regionale de Cai Ferate
Timisoara tel/fax. 0256-491018 sau
puteti accesa site- ul https://cfr.
ro/category/sucursala-regionalade-
cai-ferate-timisoara/. Caietul
de sarcini pentru fiecare locatie
se procura de la sediul Sucursalei
Regionale de Cai Ferate Timisoara-
Divizia Comerciala, iar documentatia
necesara pentru inscrierea si
participarea la licitatie se va depune
in zilele lucratoare incepand cu
data de 28.08.2026 pana la data de
17.09.2026 ora:12:00.
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 28 Aug 2026organizeaza licitasie cu plic inchis
1) Informatii privind autoritatea contractuala:
Primaria Municipiului Oradea, cu sediul in mun. Oradea - 410100, P-ta. Unirii nr. 1 jud. Bihor, Cod fiscal: RO 35372589, tel.0359 468 010; e-mail: primarie@ oradea. ro, e-mail persoana de contact: spatrimoniu@oradea.ro.
2) Informatii privind obiectul licitatiei:
Vanzare - 3(trei) parcele de teren intravilan, in suprafata totala de 4.855 mp, proprietate privata a UAT - Municipiul Oradea, situate in mun. Oradea, inscrise in CF cu acelasi nr.cadastral 220854 - Oradea, str.Calea Santandreiului, f.nr, nr.cad. 220888 - Oradea, str.Calea Clujului, nr.229 si nr.cad. 209454 - Oradea, str.Cap.C-tin Musat, nr.8E.
3) Data limita de depunere a ofertelor: 23 septembrie 2026, ora 09:00, la sediul autoritatii contractuale.
4) Data si locul desfasurarii sedintei de deschidere a ofertelor cu documentele de calificare:
23 septembrie 2026, ora 13:00, Municipiul Oradea, loc.Oradea, Piata Unirii nr. 1, jud. Bihor, sala mica a Primariei mun.Oradea, etaj 1.
5) Data desfasurarii deschiderii ofertelor financiare: 21 septembrie 2026, ora 13:30.
6) Documentatia de atribuire gasiti accesand site-ul www.oradea.ro, sectiunea - licitatii.
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 28 Aug 2026SRL organizeaza miercuri 02.09.2026 ora
13:30, licitatie publica cu strigare conform
Legii nr.85/2014 pentru vanzarea autoturismului
M1 Opel Zafira, an fabricatie 2006.
Caietul de sarcini este disponibil la sediul
lichidatorului judiciar. Informatii suplimentare
la 0731.043.803, e-mail sima_laura@yahoo.
com.
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 28 Aug 2026SRL organizeaza miercuri 02.09.2026 ora
14:00, licitatie publica cu strigare conform
Legii nr.85/2014 pentru vanzarea autoutilitara
Renault Master VB/PA (an fabricatie 2015)
-pret pornire 17.419 lei si autoutilitara Renault
Motovektor Master VB/MW (an fabricatie
2014) -pret pornire 14.333 lei. Caietul de
sarcini este disponibil la sediul lichidatorului
judiciar. Informatii suplimentare la 0731.
043.803, e-mail sima_laura@yahoo.com.
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 28 Aug 2026TEAM SERVICES SRL organizeaza miercuri
02.09.2026 ora 15:00, licitatie publica cu
strigare conform Legii nr.85/2014 pentru
vanzare mijloace de transport si bunuri mobile
diverse. Caietul de sarcini este disponibil la
sediul lichidatorului judiciar. Informatii
suplimentare la 0731.043.803, e-mail sima_
laura@yahoo.com.
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 28 Aug 2026Asociatii SPRL, notifica creditorii cu
privire la deschiderea procedurii gene-
rale a insolventei prevazuta de Legea nr.
85/2014 impotriva debitorului PROF
TAXI S.R.L., cu sediul social in Bucuresti,
sector 1, str. Renasterii nr. 45, cam. 1,
inregistrata la Registrul Comertului sub
nr. J40/9253/1999 si avand CUI
12295541, conform incheierii din data
de 18.08.2026, pronuntata de Tribu-
nalul Bucuresti, Sectia a VII-a Civila, in
dosarul nr. 31490/3/2026. Termenul
limita pentru inregistrarea cererii de
admitere a creantelor asupra averii
debitorului - 02.10.2026, termenul
limita pentru verificarea creantelor,
pentru intocmirea si publicarea in BPI a
tabelului preliminar al creantelor -
22.10.2026, termenul limita pentru
intocmirea si publicarea tabelului defi-
nitiv al creantelor - 16.11.2026. Prima
sedinta a adunarii creditorilor va avea
loc la data de 27.10.2026, ora 14:00, la
sediul administratorului judiciar din
Bucuresti, str. Petru Rares nr. 12, C2,
parter, sector 1. Urmatorul termen de
judecata a fost fixat pentru data de
15.12.2026. Pentru relatii:
021.318.74.25
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 28 Aug 20260350.425.926, vinde teren in suprafata de 750mp, situat in comuna Caineni,
localitatea Cainenii Mici, judetul Valcea, punctul Valea Satului, nr.cadastral 35499,
apartinand domeniului privat al comunei Caineni, vanzarea se face conform
art.363, OUG. 57/2019, si conform HCL nr.46 din data de 15.07.2026. Informatiile
privind documentatia de atribuire: se gasesc in caietul de sarcini. Documentatia de
atribuire se poate ridica de la sediul Comunei Caineni, Compartimentul Achizitii
Publice, iar persoanele interesate pot achita la casieria autoritatii contractante
contravaloarea documentatiei de atribuire 100 de lei/exemplar. Data-limita pentru
solicitarea clarificarilor: 14.09.2026, ora 12.00. Data-limita de depunere a ofertelor:
21.09.2026, ora 12.00, adresa Comuna Caineni, strada Principala, nr.66, judetul
Valcea, intr-un exemplar. Sedinta publica de deschidere a ofertelor se va desfasura
in 22.09.2026, ora 11:30, la sediul Comunei Caineni. Actiunea in justitie pentru
solutionarea litigiilor aparute se introduce la Sectia de contencios administrativ a
Tribunalului Valcea, str.Scuarul Revolutiei nr.1, Rm.Valcea, judetul Valcea, cod postal
240594 telefon: 0250.739.120, fax: 0250.732.207, tr.valcea.civil2@just.ro.
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 28 Aug 2026licitatie in data de 22.09.2026 spre
inchiriere, in conformitate cu legislatia
in vigoare, spatii temporar disponibile.
Informatiile suplimentare se pot obtine
de pe site-ul oficial al Universitatii din
Bucuresti: http://www.unibuc.ro/
despre-ub/ organizare/ administratie/
directia-patrimoniu-imobiliar/. Docu-
mentatiile de participare la licitatii si
caietele de sarcini se pot obtine de pe
site-ul oficial al UB cat si de la Biroul
Patrimoniu Imobiliar al UB (B-dul Mihail
Kogalniceanu nr. 36 - 46, Camin Mihail
Kogalniceanu, corp A, parter, tel.
0785.057.176) in zilele de luni pana joi
intre orele 11.00 - 14.00.
Anunt publicat prin situl oficial www.ziaruljuridic.ro in ZIARUL JURIDIC
Licitatii Toata tara
Publicat in: 27 Aug 2026R.L., in calitate de lichidator judiciar al
DICITH PHOTO S.R.L., anunta vanzarea
urmatoarelor bunuri: aparatura profesionala
foto-video. Valoare de pornire la licitatie
(lei, fara T.V.A.): 90% din valoarea de
evaluare. Licitatia se va desfasura la sediul
lichidatorului judiciar Business Support
Solutions I.P.U.R.L. din mun. Iasi, Calea
Chisinaului, nr.17, et.3, cam. 305, jud. Iasi,
in data de 08.09.2026, ora 14:00, 15.09.2026,
22.09.2026, 29.09.2026 si 06.10.2026, in
acelasi loc, la aceeasi ora. Licitatia se poate
organiza si on-line, pe platforma de licitatii
pusa la dispozitie de U.N.P.I.R., https://
www.licitatii-unpir.ro/. Relatii suplimentare:
-Business Support Solutions I.P.U.R.L.: tel./
fax 0232.709.991, 0771.779.570.









